Byas s.r.o. Themes

KOREČKOVÝ ELEVÁTOR BW 250 – BW 800

Korečkový elevátor je zařízení, které slouží k vertikální přepravě sypkého nelepivého materiálu.

Konstrukce korečkového elevátoru je sestavena ze základní patní sekce s vratným bubnem se snímačem chodu a násypkou, dále z dvoukomorových šachet vertikálně stavěných na sebe, z nichž jeden je opatřen velkým montážním otvorem a hnací sekcí s hnacím bubnem a pohonem elektro-převodovkou. Hnací sekce je zároveň výsypkou a napínací stanicí dopravního pásu. Konstrukce korečkového elevátoru je samonosná. Kotvení patní sekce je provedeno chemickými hmoždinami do podlahy. Dvoukomorové šachty je možno pro lepší stabilitu kotvit ocelovými kotvami ke stavbě nebo okolní ocelové konstrukci

Materiál je ve spodní patní sekci nabírán do korečků, které jsou šrouby připevněny na gumový pás spojený na nekonečnou délku. Po přechodu hnacího bubnu v horní hnací sekci je materiál vysýpán a odváděn dále. Korečky jsou ocelové s návarem tvrdokovu na náběrové hraně. Pás může být dodán na míru, dle dopravovaného materiálu, například oleji vzdorný, pro vyšší teploty, pro velmi abrazivní materiály, atd. Smysl chodu je jednosměrný. Elektro-převodovka je vybavena jednosměrnou pojistkou, zabraňující zpětnému chodu dopravního pásu s naloženými korečky. Chod dopravního pásu je snímán z hřídele vratného bubnu.

Technické údaje:

Typ BW 25O – BW 800
Rozměr základny d x š 1356 x (461/506/581/756/906) /dle typu/
Výška, závisí na zadání zákazníka do 45 m
Výkon 10 – 160t/hod
Instalovaný příkon, závisí na dopravní výšce 1,5 – 20,-kW
Hmotnost závisí na výšce korečkového elevátoru

Standardní povrchová úprava je provedena základními a vrchními nátěry. Spojovací materiál a drobné kovové díly jsou povrchově zinkovány. Odstín barvy RAL dle přání zákazníka.

Byas Trade